Camilla of Sweden Face Wash mild rengöring med olivolja, ricinolja och vitamin E för fräsch och balanserad hud
Camilla of Sweden Face Wash mild rengöring med olivolja, ricinolja och vitamin E för fräsch och balanserad hud
Camilla of Sweden Face Wash mild rengöring med olivolja, ricinolja och vitamin E för fräsch och balanserad hud

Camilla of Sweden Face Wash Fresh Grape

169 kr
 
Lägg i kundvagnen
Lägg i önskelistan
Leverans:  1-3 arbetsdagar
  • Produktbeskrivning
  • Camilla of Sweden Face Wash – Skonsam oljebaserad rengöring för alla hudtyper

    Ge din hud en fräsch start varje dag med denna milda, lätt löddrande ansiktsrengöring. Den unika kombinationen av vårdande oljor och en skonsam tensid tar effektivt bort smuts, bakterier och makeup – även vattenfast – utan att torka ut eller störa hudens naturliga balans. Resultatet är en ren, mjuk och strålande hud som känns hälsosam och fräsch.

    Innehåller:
    • Olivolja – rik på vitamin A och E, mjukgör, stärker hudens barriär och ger näring.
    • Ricinolja – djuprengörande, antibakteriell och antiinflammatorisk med återfuktande egenskaper.
    • Vitamin E – skyddar mot fria radikaler, stärker hudens motståndskraft och hjälper till att förebygga fina linjer.
    Användning - Massera in 2–3 pumpningar på fuktad hud med cirkulerande rörelser tills den lätt löddrar. Skölj av med ljummet vatten. Använd morgon och kväll.
    Läs mer
    För Vem: Alla hudtyper
    Storlek: 60 ml
    Artnr: 1200-100
  • Ingredienser
  • RICINUS COMMUNIS SEED OIL, OLEUM OLIVAE PROVENCIATE, TRIDECETH-7 CARBOXYLIC ACID, PARFUM, TOCOPHEROL
  • Kundomdömen:
  • Kundomdömen
    Nedan betygsätter du på en skala från 0-5 och skriver en kommentar till det betyg du har valt att ge artikeln. Ditt namn kommer att visas som avsändare.
    Antal omdömen: (0)

    Den här produkten har inga recensioner.

Se fler varor

1066-100
Camilla of Sweden Hair Masque Jordgubb
REA
99 kr 169 kr
Lägg till
Info
1072-1010
Camilla of Sweden Nail Drops Nagelolja Strawberry
79 kr
Lägg till
Info
Cos-Sol
Camilla of Sweden Solvårdskit
REA
Camilla of Sweden
198 kr 245 kr
4017-20ml
Camilla of Sweden Nail Drops Nagelolja 20ml Pear

Nyhet

150 kr
Lägg till
Info

Andra köpte även

1067-90
Camilla of Sweden Hair Masque -White Flower-
REA
99 kr 169 kr
Lägg till
Info
3594-V
Camilla of Sweden Body Oil -Vanilj-
129 kr
Lägg till
Info
9603
Kalahari Essential Daily Moisturiser
353 kr
Lägg till
Info
1073-10
Camilla of Sweden Nail Drops Nagelolja Coconut
79 kr
Lägg till
Info
Logga in
Username Password
  • English
  • Svenska